Banyo Aydınlatmaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

avize pandora, aydınlatma pandora, şık avize , aydınlatma sarkıt, lambaları

Posted by on 11 Aralık 2015

Aydınlatma,Avize,Sarkıt,Aplik,Abajur,Armatür,Spot,Led Aydınlatma,Yol Direk Aydınlatma,Sokak Aydınlatma,Teknolojik Aydınlatma

Banyo Aydınlatmaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Banyo için aydınlatma ürünü seçmeye karar verirken ilk önce güvenlik gelir. Bu nedenle Pandora Aydınlatma, banyo aydınlatması için en sıkı Avrupa güvenlik standartlarının ve yönergelerinin üzerinde hizmet veriyor. Ayrıca, her banyo ihtiyacı için farklı seviyelerde su geçirmezlik özelliği sunan çok sayıda    IP( Ingress Protection/Giriş Güvenliği) derecelendirmesi sağlamaktadır. Banyolarda ıslaklık ve nem oranı çok olacağından banyo aydınlatma ürünlerinin minimum IP değeri 44 olmalıdır.Büyük çoğunlukta, her banyonun olmazsa olmazı ilk olarak genel aydınlatmadır. Tavandan yapılacak ve banyonun genelini aydınlatacak olan bir tavan lambası ihtiyacı karşılayacaktır. Büyük banyolarda tek bir tavan lambası az gelecek ise spot ışıklandırma düşünülebilir.

 


Banyoda dikkatsiz olabilecek durumlarda sonuçlar tehlikeli olabilir. Örneğin tıraş olurken ya da yerler ıslak iken ışığın yeterli olması çok önemlidir. Bu nedenle beyaz ışık veren ampullerin seçilmesi daha doğru olur. Genel aydınlatmanın ardından banyoda en çok kullanılan ve ekstra ışığa ihtiyaç duyulan bölümlere banyo aplikleri ekleyebilirsiniz. Banyo apliklerinin en sık kullanıldığı yerlerin başında ayna çevresi gelir. Ayna önünde genellikle kişisel bakımımızı gerçekleştiririz ve yeterli ışık olmasını isteriz. Bu durumda ayna çevresine tepeden ya da aynanın iki yanına asılacak aplikler, ihtiyacı karşılaması amacıyla en doğru olan ürünlerdir. Bunun yanında ayna yanına aplik yerleştirecek yeri olmayanlar müşterilerimiz ayna önüne doğru sarkacak sarkıt lambalar da kullanabilirler.
Lokal aydınlatmanın işinizi kolaylaştıracağı bir diğer nokta banyo dolaplarıdır. Dolap içlerini ya da dolap çevresini ışıklandırmak aydınlanma ihtiyacınızı kolayca bulmanızı sağlayacaktır ve banyo dolaplarını aydınlatmak için de en çok tercih edilen ürünler banyo spotlarıdır. Ufak çapta ve sade görüntüde olmaları sebebiyle banyo dolaplarının aydınlatılması yer kaplamadan banyo spotlarıyla sağlanacaktır.
İster duvar veya tavan aydınlatması, ister yüzeye monte edilen ya da gömme spot ihtiyacı içinde olun Pandora Aydınlatma ile ihtiyaçlarınıza mükemmel uyan bir ürünle banyonuzu aydınlatarak aradığınız aydınlatma çözümünü her zaman bulabilirsiniz.

 

 

Posted in: Aydınlatma

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>